מה עדיף ולמי: Airpods 2 Vs. Airpods Pro

airpods

מאז ההשקה של אוזניות אפל בשנת 2016 הן הספיקו לחולל מהפיכה אמיתית בעולם אביזרי השמע והאוזניות. את הדור הראשון של אוזניות אפל, הספיקו להחליף מאז שני דגמים משודרגים וחכמים יותר – תחילה עם כניסתן של אוזניות אפל Airpods 2 לשוק בתחילת שנת, ולאחר מכן עם ההשקה החגיגית של אוזניות אפל Airpods Pro בשלהי אותה השנה.

שני הדגמים מספקים חווית שמע איכותית ללא פשרות, ומגיעים עם עיצוב אלחוטי וקומפקטי שמתאים לכל שימוש או עיסוק. מהם, אם כן, ההבדלים בין שתי סוגי האוזניות? מהן החסרונות של והיתרונות של כל דגם? וכיצד נדע איזה מהדגמים הולם את הצרכים שלנו? 

הדגמים החדשים של אוזניות אפל – כל המידע הרלוונטי

העובדה ששני דגמי האוזניות הושקו בסמוך זה לזה מעידים על כך שהפערים ביניהם אינם תהומיים, וקשורים יותר לפיצ'רים ייחודיים ופונקציות עזר שנוספו למוצר הראשוני.
עם זאת, שני הדגמים אכן מייצגים שני קווים נבדלים, כל אחד מהם מתאים עבור צרכים אחרים של הלקוח.

אוזניות אפל הן אוזניות חכמות ואלחוטיות שמבוססות על טכנולוגית Bluetooth. האוזניות מעוצבות בצורה מהפכנית, הן מופעלות באופן אוטומטי ומתחברות לכל המכשירים הייעודיים בקלות רבה. כמו יתר מוצרי אפל, גם Airpods 2 ו- Airpods Pro הפכו להיות מוצר צריכה פופולרי שנמצא בכל בית. בין היתר, הן מאפשרות העברת שיחות בצורה מהירה, איכות שמע ללא פשרות עם מערכות סינון רעשים מתקדמות, זמן סוללה ארוך מהרגיל וכן הלאה.

בסופו של דבר, ניתן לומר כי שני הדגמים הללו מייצגים את חזית הטכנולוגיה בתחום אביזרי השמע, ובכל מקרה יספקו את חווית השמע והשימוש הגבוהים ביותר.

השוואה בין הדגמים: מה מתאים ולמי?

מחיר: שני הדגמים החדשים כמובן עולים על הדגם הקלאסי של אוזניות אפל, ובהתאם גם המחיר שלהם גבוה יותר. מחירן של אוזניות אפל Airpods Pro יעמוד על כ-1,100 שקלים, ואילו המחיר של אוזניות אפל Airpods 2 יהיה נמוך יותר וינוע סביב 700 ₪.

לפער נדי משמעותי בין המחירים, יש כמובן גם סיבה הגיונית. אוזניות Airpods Pro מהוות דגם משודרג ואיכותי של הדגם הקודם, והן מציעות לקהל הלקוחות פונקציות מתקדמות הרבה יותר, לצד איכות השמיעה הגבוהה ביותר. על אותם ההבדלים והפונקציות השונות נלמד בהמשך המאמר.

חיי סוללה: שני הדגמים הקלאסיים של אוזניות אפל (דור 1 ודור 2) מציעים חיי סוללה זהים שכוללים זמני טעינה שעומדים על ממוצע של 5 שעות.
עם זאת, הסוללה של דגם ה-Pro מספקת פחות שעות האזנה –  4-4.5 שעות האזנה רצופות.

כאשר מדובר בשעות שיחה, לדור ה-2 יכולת של 4.5 שעות שיחה ולדגם ה-Pro 3.5 שעות.

בכל מקרה, איכות שני דגמי האוזניות גבוהה, וכך גם תוחלת החיים שלהם ושל הסוללה.

איכות השמיעה: דגם ה-Pro מציע איכות שמע משודרגת. הדגם מבוסס על פיתוח חדשני של אפל שמאפשר סינון רעשים אקטיבי, לצד מגבר טווח דינמי בהתאמה אישית.
שתי הפונקציות הללו מעצימות את חווית השמע, והופכות את האוזניות לחוד החנית של עולם השמע ולאטימה מושלמת מהסביבה החיצונית.

באופן טבעי, דגם ה-Pro יתאים עבור קהל לקוחות שחשובה לו איכות שמע גבוהה ביותר, או עבור מי שמרבה להשתמש באוזניות במהלך היומיום (פגישות עסקים, נסיעות ארוכות, ריצות, וכן הלאה).

גם לדגם מהדור ה-2 איכות שמע יוצאת דופן – שמי אלחוטי AAC וחיבור אלחוטי חזק, לשמיעת מוזיקה, שיחות ועוד.

עיצוב: אוזניות ה-Pro מגיעות בעיצוב קומפקטי וקצר יותר, לעומת האוזניות מהדור ה-2 שהן ארוכות יותר (Ear buds). למרות שרבים מעדיפים את העיצוב החדשני וטוענים כי הוא יותר נוח ופרקטי, עדיף לכל מי שמעוניין באוזניות לבדוק את הנושא באופן אישי לפני הקנייה.

מתאמים: אוזניות אפל Pro מגיעות 3 סוגי מתאמים שונים לנוחות והתאמה מירביים למבנה האוזן. בניגוד לכך, הדגם מהדור ה-2 מגיע כיחידה מובנית אחת ולא ניתן להתאים אותן לאוזן המשתמש.

טעינה:  Airpods Pro מגיעים עם אופציה לטעינה אלחוטית עם משטח טעינה בטכנולוגית Qi. מדובר בשדרוג משמעותי בנוחות לעומת דגם Airpods 2.

עמידות במים: יתרון נוסף של דגם ה-Pro הוא בעמידות שלו למים ואבק (תקן ipx4). את הפונקציות הללו לא תוכלו למצוא בדגמים הישנים יותר של אוזניות אפל.

לצד אלו, חשוב לציין את טכנולוגיית האקולייזר שמוטמעת בדגם ה-Pro  ומסייעת בהתאמת הסאונד באופן מושלם לכל משתמש, חיישנים אופטיים כפולים להעברת שיחות מהירה, מערכות אוורור להשוואת לחצים ועוד.

גם לדגם מהדור ה-2 פיצ'רים ייחודיים שמסייעים בהגדלת זמן השימוש במכשיר, טכנולוגיה להעברת מידע דרך "סירי" ועוד.  

 

לסיום

ניתן לומר בפה מלא כי שני דגמי אוזניות אפל החדשים מספקים את העבודה ויעניקו את חווית השמע האולטימטיבית לכל מי שחפץ בהם.

דגם Airpods Pro כולל טכנולוגיות מתקדמות לסינון רעשים והגברת איכות השמע, והוא מתאים בעיקר לאלו שמתכוונים להשתמש באוזניות באופן תדיר במהלך היומיום.
עם זאת, חשוב לזכור כי הסוללה של דגם ה-Pro מחזיקה פחות זמן, וכי הוא יקר יותר מהדגם הקלאסי.