נשבר המסך בטלפון? הנה כמה טיפים עבורכם

שבר, סדק או הופעת חריצים בדמות קורי עכביש, מהווים את התופעות הנפוצות ביותר על גבי מסכי טלפון כתוצאה מנפילת המכשיר על פני משטחים כאלו ואחרים. בחלק מהמקרים, מסך שבור או סדוק איננו מאפשר המשך שימוש במכשיר ובחלק מהמקרים מכשיר הטלפון יכול להמשיך לעבוד באופן חלקי או מלא. בשני המקרים גם יחד, קיימת חשיבות רבה לתיקון המסך במסגרת החלפתו, כאשר פעולת התיקון מומלץ שתעשה אך ורק במעבדות תיקון מקצועיות.

שבר במסך הטלפון – מה חשוב לדעת?

מכשירי הסמארטפון השונים משלבים בתוכם שני סוגי מסכים, האחד, מסך זכוכית חיצוני שהוא למעשה מסך התצוגה של המכשיר, והשני, מסך פנימי המחבר בין מסך התצוגה לרכיבי המכשיר הפנימיים. הופעתו של שבר, סדק או חריצים בדמות קורי עכביש, הם פועל יוצא של חבטה או מכה במסך התצוגה כתוצאה מנפילת המכשיר ברוב המקרים, כאשר עוצמת המכה או החבטה, תשפיע בצורה ניכרת על היקף הנזק שייגרם למסך ולמכשיר.

כאשר מכשיר טלפון כזה או אחר, נופל או נחבט, עלולים להיווצר פגיעות פנימיות אשר אינן נראות לעין, וזאת הסיבה שחלק מהמכשירים שנופלים מפסיקים לעבוד גם במקרים בהם  מסך התצוגה איננו נשבר או נסדק. הסיבות לכך משתנות בהתאם לסוג המכשיר ועוצמת המכה, כאשר סיבה נפוצה לכך שמכשיר הטלפון איננו עובד לאחר נפילה היא תזוזה או התנתקות של לוח האם.

 האם ניתן לתקן מסכים שבורים/סודקים לבד?

ברמה הטכנית, החלפת מסך במכשירי הסמארטפון השונים, היא פעולה המחייבת ידע מקדים והימצאותו של ציוד מקצועי הנדרש לצרכי פירוק והרכבה של המסך. במידה ובכל זאת בחרתם לבצע את פעולת החלפת המסך בכוחות עצמכם באמצעות מסך חלופי אותו רכשתם, חשוב לנו שתדעו שגם לאחר השלמת הפעולה, אין כל וודאות לכך שמהכשיר יחזור לעבוד באופן תקין, וזאת לנוכח הסבירות הגבוהה לכך שהמכשיר “חטף” פגיעה פנימית במהלך הנפילה, פגיעה המחייבת בדיקה מקצועית במעבדת תיקון.

תיקון מסך שבור

מה בעצם בודקים במעבדה?

כאשר אתם מגיעים למעבדת תיקונים לצורך החלפת מסך טלפון שבור/סדוק, המכשיר עובד בדיקה היקפית לצורך בירור מידת הנזק, הן ברכיביו החיצוניים והן ברכיביו הפנימיים. ברוב המקרים, הופעת מסך שחור במסכים סדוקים או שבורים, מעידים על כך שהמכשיר “חטף” פגיעה באחד מרכיביו הפנימיים, ולכן, הליך התיקון יתייחס גם להחלפתו של המסך השבור/סדוק וגם לתיקון ו/או החלפתו של הרכיב הפנימי שנפגע.  בסיום הבדיקה, תינתן לכם הצעת מחיר המגלמת בתוכה גם את עבודות התיקון הנחוצות וגם את עלות החלקים הנדרשים לצורך תיקון.

מה עושים במקרים בהם המסך נסדק/נשבר אך ממשיך לעבוד?

גם במקרים בהם המסך נסדק או נשבר באופן חלקי והמכשיר ממשיך לעבוד באופן תקני, קיימת חשיבות רבה לבדיקת המכשיר במעבדת תיקון מקצועית ולפעולת החלפה מיידית של המסך. שימוש במכשירי סמארטפון בהם המסך סדוק או שבור בחלקו, עלול להגביר את הסיכון לפגיעה נוספת במכשיר ולגרום לכך שהנזק שייגרם למכשיר יהיה בלתי הפיך. כמו כן, השימוש בטלפונים עם מסכים שבורים/סדוקים עלולים לגרום להוביל לפציעתם במסגרת שימוש במסכים בהם חלקיקי זכוכית מתפוררים לאיטם.

מהו טווח הזמן הסטנדרטי לתיקון מסכים שבורים/סדוקים?

טווח הזמן הסטנדרטי לתיקון מכשירים בהם המסך שבור או סדוק הוא בין שני ימי עבודה לחמישה ימי עבודה, וזאת בהתאם לסוג ודגם המכשיר, מידת הנזק במסך החיצוני והפנימי כאחד ובהתאם להיקף החלקים אותם נדרש להחליף או לתקן במסגרת פעולת התיקון. יחד עם זאת, ישנם לא מעט מצבים בהם ניתן להחליף את המסך השבור תוך מספר שעות בלבד וזאת בהתאם לעומסי העבודה במעבדה ומספר טכנאי השירות המועסקים בה, מגן לטלפון ומגן מסך יכול למנוע את הנפילה הבאה.

שאלות ותשובות בנושא מסך שבור

כמה עולה לתקן מסך שבור?

עלות תיקון מסך שבור עשויה להשתנות בהתאם לסוג הנזק ורמת המומחיות של המעבדה. בממוצע, מחיר תיקון מסך שבור ינוע בין 250 ₪ ל-650 ₪, כאשר דגמי אייפון החדשים יכולי להגיע גם לעלות של 2,000 ₪ לתיקון מסך. תיקון מסך סדוק עשוי לעלות 250 ₪ – 650 ₪, בעוד שתצוגה מנופצת לחלוטין עשויה לעלות יותר.

כמה זמן לוקח לתקן מסך שבור?

משך הזמן של תיקון מסך שבור תלוי במספר פרמטרים, לרבות זמינות חלקי החילוף, מקצועיות המעבדה ונדירות הטלפון שלכם. אם כל הפרמטרים האלו עובדים לטובתכם, תיקון מסך שבור יכול לנוע בין 2 ימי עבודה ל-5 ימי עבודה. קחו בחשבון. ככל שהטלפון שלכם יהיה ישן יותר, כך הזמינות של החלקים תהיה יותר נמוכה.

האם אני יכול לתקן בעצמי את המסך?

בגדול, לא ממש. אמנם יש הוראות באינטרנט שמפרטות כיצד לפרק מסכים שבורים ולהרכיב חדשים, אבל זה לא כל כך מומלץ. דבר ראשון, צריך לעיתים ציוד מיוחד להפרדת המסך וחיבורו מחדש. שנית, אתם תגרמו לביטול האחריות על המכשיר אם יש כזו. אם כך, מומלץ לפנות למעבדת טלפונים.

איך להשתמש בסלולרי עם מסך שבור?

בכמה מילים הכי פשוטות: לא להמשיך להשתמש בטלפון עם מסך שבור. מעבר לכך שייתכן שתחמירו את הנזק, אתם גם מסתכנים בפציעתכם. כאשר המסך שבור חלקי זכוכית יכולים לנשור ממנו, מה שיוביל לתקיעתם של השברים בעור ידכם. אם נשבר המסך, גם אם חלקית, חשוב לפנות למעבדה מקצועית של סמארטפונים.

איך להוציא מידע מטלפון סלולרי עם מסך שבור?

אם אתם צריכים לחלץ מידע מהטלפון לאחר שהמסך שלכם נשבר, בחלק מהמקרים אכן יהיה ניתן לעשות זאת. כדי לחלץ מידע אבוד מטלפונים שבורים, יש לפנות למעבדת מכשירים ולקבל ממנה הצעת מחיר. לאחר מכן, יהיה אפשר לשחרר את המידע שאתם זקוקים לו מהמכשיר הישן. כמו כן, לעיתים תיקון המסך יספיק כדי לשחזר את המידע.

2 thoughts on “נשבר המסך בטלפון? הנה כמה טיפים עבורכם

  1. marinette אומר:

    שלום יש לי טלפון C11 REALME והוא נסדק לי יש לו שריטות של סדק ואיפה אני יכולה לתקן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button