החלפת מסך בשנת 2022 – החלפת מסך שבור לסמארטפון

תיקון פלאפון עם מסך שבור

חווית השימוש בסמארטפון שלנו מתחילה ומסתיימת במסך של הטלפון. בעידן בו כל הסמארטפונים מתבססים על מסכי מגע מתקדמים ( touch screens), המסך של הסמארטפון הפך גם ללב ליבו של המכשיר החכם.
תקלות ובעיות שקשורות למסך האייפון, בפרט נזקים פיסיים שנגרמים למכשיר הטלפון הם אולי הנפוצים ביותר. מי מאיתנו לא חושש מהסיטואציה בה הטלפון יישמט מידיו או יקבל מכה חזקה שתשבור או תסדוק את מסך המגע?
בדיוק בגלל מקרים מהסוג הזה אנו מפעילים מעבדת תיקונים מתקדמת המציעה תיקונים זריזים והחלפת מסך מקצועית בשימוש בחלקים מקוריים בלבד.

האחריות נגמרה? כיצד תשמרו על מסך סמארטפון שלכם

מסך המגע של הסמארטפון הוא גם החלק העיקרי והחשוב ביותר לתפעול המכשיר. למעשה, כל הקלט והפלט שעובר דרך המכשיר מתבצע דרך מסך המגע של האייפון. חשבתם לרגע כיצד תוכלו לתפעל את המכשיר, לשלוח הודעות, לגלוש באינטרנט, או להיכנס לאפליקצייה שלך הבנק עם מסך מגע שבור? בהחלט משימה לא פשוטה שיכולה לשבש לכם את סדר היום.
למרות שחברות הסלולאר מודעות לתלות המוחלטת שלנו בסמארטפונים, הם לא ממהרות להעניק לנו ביטוחים ואחריות במקרים בהם אנו זוקקים להחלפת מסך. למעשה, פעמים רבות תוקף האחריות הינו קצר, או שאינו קיים בכלל. במקרים אחרים, במידה ואנו זקוקים להחלפת מסך, החברה תסכים להחליף לנו למסך של טלפון מדגם ישן ופחות איכותי.
מה ניתן לעשות בכל זאת? כמובן שכל טלפון חדש מחייב רכישה של מגן זכוכית למסך המגע (להגנה מפני שריטות וסדקים) וכמובן כיסוי קשיח שיבלום זעזועים וחבטות חזקות במקרים של נפילה מהיד.
בכל מקרה, זכרו שלא תמיד החלפת מסך לסמארטפון היא פרוצדורה יקרה ומסובכת –הכל תלוי במידת הנזק שנגרם לטלפון.
ולאילו מכם שמתלבטים האם בכלל משתלם להשקיע בהחלפת מסך במקום לקנות דגם חדש? תופתעו לגלות שלא בכל המקרים החלפת מסך היא עסק יקר!

שריטות, סדקים ונזק לרכיבים פנימיים – אילו מקרים מחייבים החלפת מסך?

כאמור, ברוב המקרים מגן זכוכית איכותי ימנע שריטות על המסך שיכולות להפריע לתפעול השוטף של האייפון או להחמיר במשך השנים והלפוך לסדקים רציניים יותר. כמובן שבמקרים של שריטה שטחית אין צורך בהחלפת מסך במעבדת התיקונים.
במידה ולא רכשתם מגן זכוכית איכותי, או שהשריטה חדרה דרך המגן ופגעה בשכבות המסך עצמן, רצי להתייעץ עם הטכנאים שלנו במעבדות על מנת להתאים לכם פיתרון יעיל ואמין להארכת חיי הטלפון והמסך.
עם זאת, שברים רציניים יותר שמגיעים לשכבות החומרה של הסמארטפון (שברים בשכבת מסך ה-LCD) מחייבים התערבות של מעבדת תיקונים. אם הסמארטפון סופג חבטה חזקה, ייתכן ותראו את הנזק רק על המסך החיצוני אך בפועל ייתכן וגם רכיבי החומרה הפנימיים של הטלפון נפגעו וזקוקים להחלפה או תיקון מידיים.

 

ילדה עם סמארטפון שבור

תהליך החלפת המסך במעבדת התיקונים שלנו

נזק רציני למסך המגע מחייב פנייה לטכנאי המעבדה לצורך החלפת המסך. התיקון כולל שני שלבים עיקריים: החלפת החלק החיצוני של המסך (שכבת ההגנה החיצונית אותה אנו רואים), והחלפת הליבה הפנימית של המסך, היא מסך ה- LCD.
שברים/סדקים בשכבה הראשונה הם פשוטים יותר ויסתכמו בביקור קצר במעבדת התיקונים. עם זאת, במקרים בהם השבר חודר לשכבה השנייה, ייתכן ונגרם נזק לא רק למסך אלא גם לרכיבים אחרים באייפון. החלפת המסך במקרה זה מורכבת יותר ודורשת אבחנה מדויקת יותר של התקלה.
בכל מקרה, זכרו כי לא מומלץ לבצע החלפת מסך של הסמארטפון באופן עצמאי. הזמנת חלקי החילוף אמנם תהיה זולה יותר, אך אף אחד לא מבטיח לכם שהחלקים יהיו מקוריים.
בנוסף, במקרים רבים החלפת מסך היא מלאכה מורכבת שדורשת דיוק ועבודה עדינה מצד טכנאי המעבדה. על מנת למנוע נזקים עתידיים ולבצע את העבודה בצורה נקייה ומקצועית מומלץ להשאיר את המלאכה לאנשים מיומנים.
מעבדת התיקונים שלנו מציעה שירותי תיקונים נרחבים, כולל החלפה ותיקון של מסך הטלפון. אנו מתחייבים לשירות המקצועי, האדיב והאיכותי ביותר, כמו גם על שימוש בחלקי חילוף מקוריים בלבד.