שירותי המעבדה

תיקון קורוזיה/מים

מידע נוסף

עדכון תוכנה UPDATE

מידע נוסף

החלפת/תיקון כפתורי ווליום

מידע נוסף

החלפת שקע טעינה

מידע נוסף

החלפת מצלמה קדמית/אחורית

מידע נוסף

החלפת מסך LCD

מידע נוסף

החלפת מיקרופון/חיישן

מידע נוסף

החלפת גב אחורי

מידע נוסף

החלפת כפתור בית

מידע נוסף

החלפת סוללה

מידע נוסף

החלפת אנטנה WIFI/GPS

מידע נוסף

שאלות ותשובות - מעבדה

כיצד ניתן להאריך את חיי הסוללה?

למרות שענקיות הסמארטפונים מציעות היום מגוון רחב של מכשירי טלפון עם ביצועי סוללה מרשים, לכל סוללה יש אורך חיים מוגדר. רבים מאיתנו נוטים להתעלם מהעובדה הזו, אבל לסוללה של האייפון יש מחזור חיים מוגבל.

לרוב, לאחר מספר שנים הסוללה מתבלה ונחלשת – זהו גם פרק הזמן אשר דורש החלפת סוללה באחת חדשה.

על מנת לשמור על הסוללה ולהאריך את חייה מומלץ להקפיד על הטענה נאותה של המכשיר. הקפידו על חיבור נכון של הטלפון למטען (כאשר המכשיר נמצא בחלקו על המטען, תוצאות ההטענה לא יהיו מרשימות).

בנוסף, מומלץ להיעזר בפונקציות החכמות בטלפון שיעזרו לכם לחסוך בזמן טעינה ולשמור על הסוללה שלכם ועל הביצועים של המכשיר לאורך זמן.
וכמובן, במידה ואתם זקוקים להחלפת סוללה, הקפידו לקנות אך ורק סוללות מקוריות – היזהרו מחיקויים.

מתי ואיך מחליפים סוללה לסמארטפון?

יש להחליף את הסוללה של המכשיר הנייד כאשר יש צורך בשיפור הביצועים של המכשיר, או במידה ואתם זקוקים לסביבת הטענה באופן כמעט בלתי פוסק (צורך קבוע במטענים ניידים לדוגמא). אלו הם הסימנים העיקריים שמרמזים על בעייה בסוללת המכשיר.

הליך ההחלפה עצמו אינו אורך זמן רב, וכל שנדרש לעשות הוא לפנות למעבדת התיקונים לצורך החלפת הסוללה. פנייה למעבדת התיקונים הכרחית, שכן פירוק לא מקצועי של המכשיר יכול להוביל לחדירת אבק ולירידה ברמת האטימות שלו.

מהו תיקון קורוזיה לטלפון הנייד?

הסמארטפון שלנו חשוף באופן תמידי לשינויי מזג אוויר, אבק, לחות, מים ושאר תנאים סביבתיים שאינם אופטימליים ויכולים לפגום בתפקודו התקין. חדירת של לחות או מים יכולה ליצור קורוזיה (מעין “חלודה” שנוצרת בתהליך כימי הרסני) על גבי הרכיבים החשמליים ולפגוע בביצועי המכשיר. במקרים קיצוניים, הקורוזיה אף עלולה לסיים את חייו של הסמארטפון.

טיפול בקורוזיה מתבצע בסביבת המעבדה והוא כולל פתיחה של האייפון (או ניקוי של שקע ההטענה אם הקורוזיה הצטברה בו גם כן), ניקוי יסודי וייבוש של החלקים “הנגועים” בקורוזיה. במידה ומכשיר הטלפון נפל למים עמוקים, מומלץ ליצור קשר מיידי עם הטכנאים שלנו על מנת לאבחן את מידת הנזק ולהציע פתרון מהיר ויעיל.

מדוע כפתורי הווליום נהרסים ואיך ניתן להתגבר על הבעיה?

כפתורי ווליום תקולים הם מהבעיות הנפוצות שמשתמשי הסמארטפון חווים. הסיבה העיקרית לכך היא שעם הזמן מצטברת שכבת לכלוך ואבק על גבי המכשיר והיא חודרת גם לאיזור של כפתורי הווליום. תופעה זו גורמת ללחצני הווליום שלא להגיב, או לחילופין להיות לחוצים באופן קבוע.

במקרים אחרים מדובר בתקלת חומרה – הרכבים החשמליים אינם פועלים כראוי.

במקרים אלו אנו מציעים פתרון מקיף ויעיל לבעיית כפתורי הווליום. אנו מציעים אבחון כולל של המכשיר במבעדה ופועלים בהתאם – ניקיון יסודי של המכשיר או החלפת לוח האם / הרכיב החשמלי הספציפי שגורם לחוסר התפקוד של מקשי הווליום.

מתי יש צורך בהחלפת שקע הטעינה?

במידה וסוללת המכשיר שברשותכם חדשה אך אינכם מצליחים להטעין את הסמארטפון, במקרים מסוימים הוא נטען רק על צד אחד או לחילופין ההטענה נפסקת כעבור זמן מה, ייתכן והבעיה נמצאת דווקא בשקע ההטענה.

על מנת לתקן את הבעייה יש צורך בהחלפה כוללת של הרכיב. מדובר ברכיב חומרה זול יחסית, ובתקלה נפוצה יחסית כך שהפרצדורה אינה מורכבת יותר מדי.

במעבדת התיקונים של MOBI CELL אנו מציעים שקעי הטענה איכותיים למגוון רחב של דגמי סמארטפונים – החל מאייפונים, גלאקסי, XIAOMI, LG ועוד…

למה חשוב לשים לב כשמחליפים מסך?

אם המסך של הסמארטפון נשבר או גיליתם סדקים / שריטות על גבי שכבת ההגנה החיצונית שמפריעות לכם בתפעול השוטף של האייפון, עליכם לגשת למעבדת התיקונים על מנת להחליף את המסך התקול.

החלפת המסך במעבדה כוללת אבחון הבעיה ולאחר מכן טיפול מהיר ומקצועי. אם מדובר בנזק שנגרם לשכבת המסך החיצונית, אין צורך בהתערבות מיותרת ופתיחה של האייפון, אלא רק בהחלפה של המסך החיצוני.

במקרים של שבר או סדק עמוק, מומלץ לבדוק שלא נגרם נזק חמור יותר גם לרכיבים אחרים בתוך המכשיר.